• info@egonomist.net
logo

Hakkımızda

Egonomist sistemi; insan denen varlığın potansiyeli ile iş arasındaki ilişki referansı ile dünya ekolleri olan Ennegram ve Mayerbriggs, ABD yetkinlik gelişim enstitüsü ekollerinin sentezi olarak çalışılmış ve yapılan iş analizleri ile ilişkisi kurulması teorisi üzerine kurulmuştur. Özetle Ego ile Ekonomi arasında ki ilişki çalışılmıştır.

Şirket kurucusu ve Yetkinlik Gelişim Enstitüsü sürecinde ve araştırmalarında görev alan ekip BAM BAŞARININ ARAMA MOTORU İNSAN adlı 2010 yılı basımı eserinde normal insanların davranışlarının ölçümlenebilecek bir model üzerinde çalışılmıştır.

EGONOMİST sisteminin kurucu olan Prof. Dr. Selim Uzunoğlu - Sinan Gültekin – Yusuf Karabulut bu teorinin “Sıfır Merkez Liderlik Envanteri” değerlendirme formu aracılığıyla ölçümlenebilir hale getirerek ortam davranış ve motif ilişkisinde “ Sıfır Merkez Liderlik” ve "Egonomist" raporları ile kişilerin işe tutunma kuvvetleri raporlarını geliştirmişlerdir.

Bu model ile Türkiye'nin birçok uluslar arası ve ulusal şirketleri bu çalışmalar referansı ile kurumsal ve bireysel kariyerlerine yön vermişlerdir.

EGONOMİST;  BAM LTD. ŞTİ şirketi markası olup 2009 yılın da Sinan Gültekin tarafından kurulmuştur.

Misyonumuz;  

Egonomist olarak; “Ömür başkalarının hayatını yaşayacak kadar uzun değildir.” felsefesinden hareketle; insanlarımızın içinde var olan potansiyellerini keşfetmeleri ve bu potansiyeli ortaya çıkarabilmek için aşılması gereken engelleri ve nasıl aşılabileceğinin farkındalığına kavuşabilmeleri için sahip olduğumuz imkânları bilgi ve tecrübemizi tüm insanoğlunun hizmetine sunabilmektir.

Vizyonumuz;

Toplumun, kurumlarımızın daha mutlu ve başarılı olmasının sırrının kişilerin mutluluğu ve başarısından olduğunun farkındalığını sağlayıp; ulusal kalkınmada referans kurum olmak.